Maria Gullord

Alder: 22 år

Studieprogram: Master i statsvitenskap, 1. året

Studieby: Trondheim

Litt om meg

Jeg heter Maria, har nettopp fullført en bachelor i statsvitenskap, og studerer nå master i statsvitenskap. Jeg er engasjert, reflektert og veldig interessert i alle former for politikk. Studentpolitikk og -demokrati er intet unntak. Jeg har det siste året vært representant i Studenttinget her ved NTNU, og har utover det lang erfaring fra organisasjonsarbeid og politikk i interesseorganisasjoner.

Hjertesaker

Psykososialt læringsmiljø, med hovedvekt på studentenes psykiske helse.
Kvalitet i studentenes utdanning og forskning
Bevare NTNUs faglige bredde

Motivasjon for å stille

Jeg stiller til valg i Studenttinget NTNU fordi jeg ønsker å fortsette det engasjementet jeg har hatt og tatt del i det siste året for alle studentene ved NTNU. Det er utrolig interessant og givende å få bidra til å påvirke hvordan NTNU tar veivalg, og å forme hvilken politikk som skal føres; til det beste for studentmassen, på vegne av studentene.
Jeg har lært mye om NTNUs politikk, studentdemokratiet og dets påvirkningskraft. Dette har jeg lyst til å fortsette med det kommende året.
Får jeg tilliten til å sitte som representant ii Studenttinget, vil jeg særlig vektlegge betydningen av psykisk helse innen psykososialt læringsmiljø. Dette er noe jeg mener er enormt viktig for en god studietid - det er vanskelig å studere godt om man selv ikke har det godt. I tillegg er både kvalitet i utdanningene våre og forskningen vi bidrar til, samt å bevare den faglige bredden NTNU priser seg selv med, enormt viktige saker for meg.

Kontakt Maria
Ta valgomaten her